Terveystaloustieteen Seuran 30-vuotisjuhlaillallinen

20.5.2022

Terveystaloustieteen seura juhli 30-vuotista taivaltaan toukokuussa 2022!

Terveystaloustieteen Seuran tarkoitus on terveystaloustieeteellisen tutkimuksen tekeminen, edistäminen ja tunnettavuuden kasvattaminen, ja jo monta vuosikymmentä kestäneen taipaleen juhlistamiseksi järjestimme juhlaillallisen Helsingissä ravintola Särkänlinnassa 20.5.2022. 

Juhlaillallinen järjestettiin poikkeukselliseen ajankohtaan siirretyn Terveystaloustieteen päivän iltana. Iltaa vietettiin uusien ja vanhojen jäsenten kesken merellisessä ympäristössä herkullisen ruoan ja juoman siivittämänä. Ohjelma sisälsi useita puheita ja muisteluja seuran 30-vuotisen matkan varrelta. Lähes 40 henkeä oli saattamassa Terveystaloustieteen seuraa kohti  seuraavaa vuosikymmentä  illallisen merkeissä.


Kiitos kaikille tilaisuuteen osallistuneille ja tilaisuutta järjestäneille!